Kategoriarkiv: DM udtagelse

DM ud. vinderklasse – resultat

DM udtagelse patruljeklassen 2016
DM udtagelse kriminalklassen 2016
DM udtagelse vinderklassen 2016

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
KLUB
POINT
1Sten Holst ChristensenAmager's UnniSkovbo221,5
2Keld AndersenAsser vom LahnblickSkovbo221,5
3Eva PedersenTobila's NoaSkovbo218,0
4Camilla AndersenSund Hund YangTåstrup217,5
5Palle NielsenMøller's HertugTåstrup213,5
6Frank HannibalSund Hund WatsonTåstrup212,5
7Rene Bo LindhardtAmager's ZifSkovbo209,2
8Jan LindegaardDaneskjolds ArtiFrederiksværk208,3
9Inge JørgensenGen chi bette skiTåstrup203,0
10Erik Goth EriksenAmos vom MakeraSkovbo197,5
11Kian H. WedelboBajlum's AmokFrederiksværk197,0
12Henrik FrederiksenAmager's UlrikSkovbo195,5
13Tove LethSmedebakken's HannaHelsingør193,6
14Linda KristensenDegn's QuincySkovbo181,5

DM ud. patruljeklasse – resultat

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Tom Bruun PedersenRottmann's FelixFrederiksværk227,2
2Jan JensenSund Hund DouglasTåstrup219,5
3Torben AlrikAmager's UrbanSkovbo218,5
4Karen OlsenKakkesto's FreyaSkovbo213,0
5Lone PridalAmager's CassiSkovbo210,7
6Tove LethSmedebakkens HummerHelsingør205,3
7Karsten StaanumAscomanis RankaSkovbo200,4
8Annitha JohannesenHulgaard's BoaSkovbo197,8
9Robert KahrAmager's DaisySkovbo184,6
10Karian HansenCapster's AlfaFrederiksværk184,0

DM ud. vinderklasse – resultat

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Sten Holst-ChristensenAmager's UnniSkovbo214,1
2Kian H. JørgensenBjalum AmokTåstrup214,0
3Frank HannibalSund Hund WatsonTåstrup209,4
4Palle V. NielsenMøller's HertugTåstrup205,9
5Inger JørgensenGen-Chi bette skiTåstrup201,8
6Torben JensenHedegårds JassFrederiksværk196,1
7Eva PedersenTobilla's NoaSkovbo193,8
8Henrik FrederiksenAmager's UlrikSkovbo192,2
9Erik Goth EriksenAmos von MakeraSkovbo189,7
10Lars Bo HansenCabster's AndyTåstrup183,7
11Henrik Pladz HansenTobilla's KarloMaribo178,4
12Søren NielsenJabina OdinØstsjælland155,2

DM udtagelse Patruljeklassen 1. september 2013 – sek 2

Plac HF Hund Klub Point Tidl Nu I alt
1 DM delt Jan Lindgaard Daneskjold Arti Frv 227,6 0 1 1
2 DM delt Erik Goth-Eriksen Amos von MaKeRa Skov 226,3 ½ 1 1
3 DM delt Tanya Wedelboe Sund Hund Æra Tås 223,6 ½ 1 1
4 DM delt Palle Jørgensen Hulgaard's Xandra Tås 219,3 0 ½ ½
5 DM delt Keld Andersen Asser vom Lahnblinck Skov 213,5 ½ ½ 1
6 Rene Lindhardt Amager's Zif Skov 211,7 ½ ½ 1
7 Annitha Johansson Hulgaard's Boa Skov 209,3 0 ½ ½
8 Peter Werner Bonde Cutulus Coyote Tås 207,5 0 ½ ½
9 Bent Hougesen Hajen Flække Tås 204 ½ ½ 1
10 Birthe Rasmussen Amager's Kira Tås 202,3 ½ ½ 1
11 Claus Stripp Sund Hund Yankee Tås 196,6 0 0 0
12 Karsten staanum Ascomannis Ranka Skov 195,4 0 0 0
13 Tove Leth Smedebakkens Hannah Hel 192,7 ½ 0 ½
14 Erik Holck Hansen Bekir v.d. Veluwesprengen Tås 192,1 0 0 0
15 Torben Alrik Amager's Urban Skov 182,3 0 0 0
16 Karen Olsen Kakestto's Freya Skov 179,8 0 0 0
17 Rikke Frederiksen Hedegaard's Jason Frv 152,4 ½ 0 ½
18 Johnny Holt Jenos Ekko Tås 152,1 0 0 0