Kategoriarkiv: Områdemesterskab

Områdemesterskab Finale – resultat

3-3-3 FINALE U

PLACERNG
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
1Jens AndreasenAmager's Helga177,7Skobvo
2Martin AaskildePa-Schacks Yaki 158,0Fr.værk
3Lars B. ChristiansenAmager's Gibbon155,4Fr.værk

3-3-3 FINALE P

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
1John NielsenSund Hund Enzo 203,5Tåstrup
2Robert KahrAmager's Daisy200,9Skovbo
3Jan Verner LarsenNederholm's Quick 178,6Helsingør
4Bo Elmer Christensen Sch-Ca Norman 172,2Skovbo

3-3-3 FINALE K-V

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
1Erik Goth-EriksenAmos Von Mekera198,4Skovbo
2Linda KristensenDegn's Quincy196,8Skovbo
3Mette H. Wind Tobila's O'max 178,1Tåstrup

Områdemesterskab Del 2 – resultat

Unghundeklassen

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Jens AndreasenAmager's HelgaSkovbo173.7
2Lars B. christiansenAmager's GibbonFrederiksværk168,8
3Maria ClaumarchHulgaard's Kora Tåstrup157,3
4Julie SørensenSøholm's D'choiceKøbenhavn124,8

Patruljeklassen

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Bent HougesenZerberuz's DexterTåstrup211.1
2Robert KahrAmager's DaisySkovbo188.9
3Karin HansenJabina PhenrisTåstrup171.9
4Karin HansenCabster's AlfaFrederiksværk161.5

K/V klassen

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Linda KristensenDegn's QuincySkovbo202,4
2Jan LindegaardDaneskjold's ArtiFrederiksværk195,0
3Camilla B AndersenSund Hund YangTåstrup194,9
4Karen OlsenKakestto's FreyaSkovbo182,6

Hold resultat

Placering
Afdeling
Point i alt
1Tåstrup1144,3
2Skovbo1132,8
3Frederiksværk1101,4
4København270,3
5Helsingør187,8
6Roskilde0
6Birkerød0

Alle resultater fra Områdemesterskab

Områdemesterskab Del 1 2015 – resultat

K/V Klasse

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Erik Goth EriksenAmos Vom MeKeRaSkovbo212,2
2Frank HannibalSund Hund WatsonTåstrup202,2
3Palle NielsenMøllers HertugTåstrup192,0
4Tom B. PedersenRothmanns FelixFr.Værk190,9
5Tove LethSmedbakkens HannaHelsingør187,8
6Rene LindhardtAmagers ZifSkovbo176,0

Patrulje Klasse

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1John NielsenPa-Schaks YonesFr.Værk212,4
2John NielsenSund Hund EnzoTåstrup211,8
3Karsten StaanumAscomannis RankaSkovbo204,8
4Erik ChristensenSund Hund CantoTåstrup200,1
5Arne AabechSund Hund BarnnyTåstrup182,6

Unghunde Klasse

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Martin AaskildePa-Schacks YakiFr.Værk174,8
2Gitte PedersenFroulund EndoTåstrup167,9
3Leif EriksenUmani's RutiliaSkovbo150,8
4Michael DiemarKrokasmedens RemusKøbenhavn145,5
5Gitte KochSvogerslevs EddyTåstrup129,1

Områdemesterskab Finale-Resultat

U-klassen

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
1Jan Verner LarsenNederholms Quik172,6Hel
2Karin D. HansenJabina Phenris168,2Tås
3Bjørn HøyerHulgaard's Bonnie135,3sko

P-klassen

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
1Jan JensenSund Hund Douglas207,8Tås
2Palle JørgensenHulgaard's Xandra186,7Tås
3Bo Elmer ChristensenValde151,8sko

KV-klassen

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
1Eva PedersenTobila's Noa201,1Sko
2Mette LindegaardHulgaard's Rasmus201,0Fre
3Linda KristensenDegn's Quincy197,3sko
4Søren BjæverskovAmager's Yacob162,3sko

Områdemesterskab del 2 – resultater

Del 2. 23/3-2014 i Tåstrup:

Unghunde klassen:

Plac
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Karin D. HansenJabina PhenisTåstrup167,1
2Tove LethSmedebakkens HummerHelsingør165,0
3Leif B. EriksenUmanis RutilaSkovbo163,8
4Gitte PedersenFroulund EndoFrederiksværk160,1
5Kurt Aagård LarsenSchæfer Power FionaTåstrup149,7
6Karin HansenCabsters AlfaBirkerødUdgået

Patrulje klassen:

Plac
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Palle JørgensenHulgaards XandraTåstrup212,9
2Tom Brun PedersenRothmanns FelixFrederiksværk210,4
3Karen OlsenKakestto's FreyaSkovbo182,0
4Annitha M. JohanssonHulgaards BoaSkovbo179,5
5Flemming KockCarnavals ZedricTåstrup178,0
6Preben SahlRinkenæs FelixTåstrup174,7
7Robert KahrAmager's DaisySkovbo173,5

Kriminal & Vinder klassen:

Plac
Hundeføre
Hund
Klub
point
1Linda KristensenDegn's QuincySkovbo194,2
2Camilla B AndersenSund Hund YangTåstrup190,0
3Palle NielsenMøllers HertugTåstrup186,3
4Keld AndersenAsser Vom LahnblickSkovbo184,8
5Jan LindegaardDaneskjold's ArtiFrederiksværk168,0
6Rene B. LindhardtAmager's ZifSkovbo165,9

Områdemesterskab del I – resultater

Del 1. 9/3-2014 i Frederiksværk:

Unghunde klassen:

Plac
Hundeføre
Hund
Klub
Point
1Bjørn HøyerHulgaard's BonnieSkovbo170,3
2Jean L. PedersenAbardi EgonHelsingør158,8
3Arne AabechSund Hund BarneyTåstrup157,1
4Jens ChristiansenSchæfer Power HarleyHelsingør155,4
5Martin AaskildePa-Schacks YakiFrederiksværk153,0
6Morten SchrøderHulgaard's HasseTåstrup117,7

Patrulje klassen:

Plac
Hundeføre
Hund
Klub
Point
1Jan JensenSund Hund DauglasTåstrup204,4
2Tove LethSmedebakkens HannahHelsingør203,7
3Lone PridalAmager's CassiSkovbo198,1
4John NielsenPa-Schacks YonesFrederiksværk190,5
5Torben AlrikAmager's UrbanSkovbo171,8
6Claus M. StrippSund Hund YankeeTåstrup168,0
7Erik Holck HansenBekir v.d. VeluwesprengTåstrup136,0

Kriminal/Vinder klassen:

Plac
Hundeføre
Hund
Klub
point
1Eva PedersenTobila's NoaSkovbo217,3
2Erik Goth-EriksenAmos von MaKeRaSkovbo214,7
3Inge JørgensenGen-Chi's Bette Ski'Tåstrup210,9
4Kian H. JørgensenBajlum AmokTåstrup210,3
5Linda RasmussenHulgaard's JalmaFrederiksværk173,8

Holdkonkurrence efter del 1:

Klub
Point
Stilling
Frederiksværk517,33
Helsingør362,54
Tåstrup572,41
Skovbo559,42