Kategoriarkiv: Oprykning alle klasser

Patrulje oprykning – resultat

Patruljeoprykning (hovedliste) 24 April 2016

Kriminaloprykning (hovedliste) 23 April 2016

Patruljeoprykning(hovedliste) 26 April 2015

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
I DAG
TOTAL
1Lone KørvellCutulus Joey226,5SkovboHelHel
2Arne AabechSund Hund Barney225,6TåstrupHelHel
3Erik ChristiansenSund Hund Canto223,5TåstrupHelHel
4Lone PridalAmagers Cassi223,3SkovboHelHel
5Annitha JohanssonHulgaards Boa218,3SkovboHalvHel
6Bent HougesenZerberuzdks Dexter213,2Tåstrup1/21/2
7Mie OppermannAmagers Emmi208,4Skovbo1/21/2
8John NielsenSund Hund Enzo207,4Tåstrup1/21/2
9Martin AaskildePa-Schaacks Yaki203,0Frederiksværk1/21/2
10Robert KahrAmagers Daisy197,5Skovbo
11Karsten StaanumAscomannis Ranka193,0Skovbo
12Bjørn HøyerHulgaards Bonnie186,5Skovbo
13Bo Elmer ChristensenSch-Ca Normann184,7Skovbo
14Torben AlrikAmagers Urban166,4Skovbo
15Karin HansenCapsters Alfa147,7Frederiksværk

Unghunde 1 – resultat

PLADS
HUNDEFØRER
HUND
POINT
Før
I DAG
I ALT
1Jens AndreasenAmager's Helga179,3NejHelHel
2Lone KørvellCutulu's Joey175,01/2HelHel
3Mie OppermannAmager's Emmi170,1NejHelHel
4Lars ChristiansenAmager's Gibbon167,31/21/2Hel
5Jimmi KoldenborgHulgaard's Jeppe166,5Nej1/21/2
6Christian MønsterMamba Vd. Burgstaette165,5Nej1/21/2
7Martin AaskildePa Schaks Yaki 165,01/21/2Hel
8Kirsten Holm HelsSvogerslev's Emil160,5NejNejNej
9Gitte KochSvogerslev's Eddy156,2Nej1/21/2
10Michael DimerKrokasmedens Remus150,6NejNejNej
11Julie SørensenSøholms D'Choice133,0NejNejNej

U2 – resultat

Placering
Hundefører
Hund
Point
Hals/død
Oprykning
1John NielsenEnzo175,0JaHel
2Jean PedersenEgon174,7JaHel
3Erik ChristensenCanto172,8JaHel
4Gitte PedersenEndo171,9NejNej
5Lars ChristiansenGibbon169,0JaHalv
6Karin D. HansenPhenris165,1JaHalv
7Bjørn HøyerHulgaards Bonnie165,1jaHel
8Arne AabækBarnny165,0JaHel
9Jens AndreasenAmagers Helga162,5NejNej
10Leif B. EriksenUmami's Rutila160,2NejNej
11Lone KørvellCutulus Joey159,7jaHalv
12Christian MønsterMamba vd. Burgstaette153,5jaNej
13Michael DimarRemus153,2NejNej
14Mie OppermannAmagers Emmie145,1NejNej
15Maria ClaumarchKora143,7NejNej
16John ChristensenVom Dornenhof Tais130,1NejNej

Oprykning Patrulje klassen – Resultat

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
KLUB
POINT
1Lone D. KørvellSchæfer Power FergieSkovbo219,2
2Karen OlsenKakestto's FrejaSkovbo212,9
3Tove LethSmedebakken's HannahHelsingør211,2
4Palle JørgensenHildgaard's XandraTåstrup202,9
5Tom B. PedersenRothmann's FelixFrederiksværk202,6
6Jan JensenSund Hund DouglasTåstrup199,7
7Torben AlrikAmager's UrbanSkovbo197,0
8John NielsenPa-Schacks YonesTåstrup191,7
9Robert KahrAmager's DaisySkovbo184,1
10Kurt Aagaard LarsenSchæfer Power FionaHelsingør169,1
11Karin D. HansenCapsters AlfaFrederiksværk160,3
12Flemming KockCarnival's ZedricTåstrup129,6

U1 Resultat

Placering
Hundeføere
Hund
Klub
Point
Oprykning
Tidligere
1Tove LethSmedebakkens HannahHel175,2Hel
2Karin D. HansenJabina PherisTås169,41/2
3Martin AaskildePa-Schacks YakiFre168,81/2
4Leif B. EriksenUmami's RutiliaSkov167,51/2
5Gitte PedersenFroulund EndoTås166,,41/2
6Bjørn HøyerHulgaards BonnieSkov165,31/2
7Kurt A. LarsenSchæfer Power FionaHel164,81/21/2
8Erik ChristiansenSund Hund CantoTås164,21/2
9Jean PedersenArbardi EgonHel161,31/2
10Karin HansenCabsters AlfaFre155,61/21/2
11Arne AabechSund Hund BarneyTås153,81/2
12Annette H. HansenHulgaard's KiwiHel152,3
13Morten SchrøderHulgaard's HasseTås146,7
14Mie OppermannAmager's EmmiSkov146,4
15Tine Buus BankHulgaard's RonnyHel141,0
16Jens ChristiansenSchæfer Power HarleyHel139,8
17John ChristensenVom Dornerhoff TaisSkov135,1
18Maria ClaumarchHulgaard's KoraTås121,5
19Christian MønsterMamba v.d. BurgstaetteSkov101,8

U2 3/11-2013 i Tåstrup

Plac Hundefører Hund Klub Point Tidl I dag I alt
1 Bent Hougesen Zerberuzdks Dexter Tås 175.0 0 Hel Hel
2 Flemming Kock Carnaval Zedric Tås 174.3 ½ Hel Hel
3 Jan Jensen Sund Hund Dauglas Tås 171.9 0 Hel Hel
4 John Nielsen Pa-Schacks Yones Frv 171.6 0 Hel Hel
5 Karin Hansen Cabster's Alfa Frv 169.1 0 ½ ½
6 Lone Pridal Amager's Cassi Skov 168.3 ½ ½ Hel
7 Søren Bendixen Tobila's Ossy Bir 166.5 ½ ½ Hel
8 Tove Leth Smedebakkens Hummer Hel 165.0 0 ½ ½
9 Robert Kahr Amager's Daisy Skov 164.7 ½ ½ Hel
10 Kurt A. Larsen SchæferPower Fiona Hel 164.6 0 ½ ½
11 Martin Aaskilde Pa-Schacks Yaki Frv 152.0 0 0 0
12 Mie S. Oppermann Amager's Emmi Skov 151.0 0 0 0
13 Bjørn Høyer Hulgaard's Bonnie Skov 149.5 0 0 0
14 Jean L. Pedersen Abardi Egon Hel 142.8 0 0 0
15 Tine Buus Bank Hulgaard's Ronny Hel 142.6 ½ 0 ½
16 John T. Christensen Vom Dornenhof Tais Skov 140.9 0 0 0
17 Johnny Sarka Hulgaard's Clara Skov 127.3 0 0 0
18 Lars Rishøj Laguso Pike Bir 0.0 0 0 0