Kategoriarkiv: Resultater

Områdemesterskab Finale – resultat

3-3-3 FINALE U

PLACERNG
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
1Jens AndreasenAmager's Helga177,7Skobvo
2Martin AaskildePa-Schacks Yaki 158,0Fr.værk
3Lars B. ChristiansenAmager's Gibbon155,4Fr.værk

3-3-3 FINALE P

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
1John NielsenSund Hund Enzo 203,5Tåstrup
2Robert KahrAmager's Daisy200,9Skovbo
3Jan Verner LarsenNederholm's Quick 178,6Helsingør
4Bo Elmer Christensen Sch-Ca Norman 172,2Skovbo

3-3-3 FINALE K-V

PLACERING
HUNDEFØRER
HUND
POINT
KLUB
1Erik Goth-EriksenAmos Von Mekera198,4Skovbo
2Linda KristensenDegn's Quincy196,8Skovbo
3Mette H. Wind Tobila's O'max 178,1Tåstrup

Unghunde 1 – resultat

PLADS
HUNDEFØRER
HUND
POINT
Før
I DAG
I ALT
1Jens AndreasenAmager's Helga179,3NejHelHel
2Lone KørvellCutulu's Joey175,01/2HelHel
3Mie OppermannAmager's Emmi170,1NejHelHel
4Lars ChristiansenAmager's Gibbon167,31/21/2Hel
5Jimmi KoldenborgHulgaard's Jeppe166,5Nej1/21/2
6Christian MønsterMamba Vd. Burgstaette165,5Nej1/21/2
7Martin AaskildePa Schaks Yaki 165,01/21/2Hel
8Kirsten Holm HelsSvogerslev's Emil160,5NejNejNej
9Gitte KochSvogerslev's Eddy156,2Nej1/21/2
10Michael DimerKrokasmedens Remus150,6NejNejNej
11Julie SørensenSøholms D'Choice133,0NejNejNej

Områdemesterskab Del 2 – resultat

Unghundeklassen

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Jens AndreasenAmager's HelgaSkovbo173.7
2Lars B. christiansenAmager's GibbonFrederiksværk168,8
3Maria ClaumarchHulgaard's Kora Tåstrup157,3
4Julie SørensenSøholm's D'choiceKøbenhavn124,8

Patruljeklassen

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Bent HougesenZerberuz's DexterTåstrup211.1
2Robert KahrAmager's DaisySkovbo188.9
3Karin HansenJabina PhenrisTåstrup171.9
4Karin HansenCabster's AlfaFrederiksværk161.5

K/V klassen

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Linda KristensenDegn's QuincySkovbo202,4
2Jan LindegaardDaneskjold's ArtiFrederiksværk195,0
3Camilla B AndersenSund Hund YangTåstrup194,9
4Karen OlsenKakestto's FreyaSkovbo182,6

Hold resultat

Placering
Afdeling
Point i alt
1Tåstrup1144,3
2Skovbo1132,8
3Frederiksværk1101,4
4København270,3
5Helsingør187,8
6Roskilde0
6Birkerød0

Alle resultater fra Områdemesterskab

Områdemesterskab Del 1 2015 – resultat

K/V Klasse

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Erik Goth EriksenAmos Vom MeKeRaSkovbo212,2
2Frank HannibalSund Hund WatsonTåstrup202,2
3Palle NielsenMøllers HertugTåstrup192,0
4Tom B. PedersenRothmanns FelixFr.Værk190,9
5Tove LethSmedbakkens HannaHelsingør187,8
6Rene LindhardtAmagers ZifSkovbo176,0

Patrulje Klasse

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1John NielsenPa-Schaks YonesFr.Værk212,4
2John NielsenSund Hund EnzoTåstrup211,8
3Karsten StaanumAscomannis RankaSkovbo204,8
4Erik ChristensenSund Hund CantoTåstrup200,1
5Arne AabechSund Hund BarnnyTåstrup182,6

Unghunde Klasse

Placering
Hundefører
Hund
Klub
Point
1Martin AaskildePa-Schacks YakiFr.Værk174,8
2Gitte PedersenFroulund EndoTåstrup167,9
3Leif EriksenUmani's RutiliaSkovbo150,8
4Michael DiemarKrokasmedens RemusKøbenhavn145,5
5Gitte KochSvogerslevs EddyTåstrup129,1